english version
Tantryczny Kink

Tantryczny, świątynny BDSM i Kink - Seksualność Cienia
Ś
wiadomie, z miłością, za obopólną zgodą, z poszanowaniem własnych granic.

Starożytne Tantry uczą, że są 3 główne ścieżki do osiągnięcia świętości, oświecenia i pełnego, wewnętrznego uwolnienia. Są nimi:
- praktyki duchowe / kundalini / modlitwa
- cielesność / świadoma seksualność
- pełne zintegrowanie cienia - naszych nieświadomych / ukrytych pragnień psycho - emocjonalno - seksualnych.
Czarna Tantra uczy tego, że te trzy ścieżki muszą być połączone, by wewnętrzna transformacja była pełna, dawała mistyczność, głęboką rozkosz i prawdziwą, wewnętrzną wolność. 

Praktyki, które dziś nazywamy Tantrycznym BDSM i Kinkiem, Dark Erosem, Shadow Tantrą, czy Tantrą Cienia znajdujemy w całej wielowiekowej tradycji Czarnej Tantry i we wszystkich kulturach, jakie istniały i istnieją na ziemi. We wszystkich tradycjach plemiennych, duchowych, szamańskich, w całym świecie starożytnym, a także we współczesnych, chrześcijańskich zachodnich kulturach. Gloryfikowane jako najmocniejsze praktyki pełnego kontaktu z ciełem i brama do samoświadomości. Esencja ekstatycznych rytuałów transformujących i uwalniających głębokie, wewnętrzne zahamowania, a także ścieżka świętych praktyk seksualnych i rytuałów integrujących wewnętrzny, psycho - seksualny cień.

TANTRYCZNY BDSM i KINK

Potoczna opinia o Tantrze i tantrycznej seksualności mówi, że seksualność, by prowadziła do samopoznania, oświecenia i spełnienia, musi być ciepła, czuła, świadoma, najlepiej w pozycji YabYum, w pełni obecności i kochająca. I to wszystko to prawda, tylko, że nie cała. 
Żeby seks mógł stać się Twoją najgłębszą modlitwą, duchową i mistyczną praktyką, dać Ci transformację, oświecenie, wyzwolenie i świadomość, przede wszystkim musi być prawdziwy. Taki, jakiego na prawdę pragniesz. Taki, jakiego pragniesz najbardziej na świecie! W zgodzie ze sobą, ze świadomością potrzeb i pragnień, w otwartości na swoje najgłębsze fantazje, na nieskrępowaną, indywidualną ekspresję. Musi być Twój własny. Musi Cię zachwycać. Tylko wtedy stanie się miłością, medytacją i pięknym, duchowym rytuałem. Zastanów się przez chwilę, czego chcesz spróbować, czego najbardziej pragniesz. Czy to faktycznie ma być potocznie rozumiany tantryczny seks? A może nie tylko? Może pragniesz czegoś zupełnie innego? W zupełnie innej scenerii? W zupełnie inny sposób? Może pragniesz wziąć w rękę pejcz, lub poczuć go na swoim ciele? Może pragniesz spełnienia w puszczeniu kontroli, "zniewoleniu", w więzach i w takich emocjach? Może marzysz o wcielaniu sie w seksualne role, zabawy, sceny i w zmiany tożsamości? Albo o przebierankach i genderowej niejasności? A może o wymianie władzy i przejmowaniu seksualnej kontroli? O czymkolwiek marzysz - to może być Twoja własna seksualność tantryczna, jeśli tylko w taki sposób do niej podejdziesz. Świadomie, ze zrozumieniem, szacunkiem i duchową / rozwojową intencją. 
Czarna Tantra, czcząc wszelkie formy ludzkiej seksualności, jeśli tylko są praktykowane za obopólną zgodą, wychodzi na przeciw tym pięknym pragnieniom i stwarza bezpieczną przestrzeń dla tej drogi rozwoju. 

FANTAZJE SEKSUALNE I INTEGRACJA PRAGNIEŃ SEKSUALNYCH 

"Każdy z nas rzuca cień"
"Seksualność jest piękna, czysta i święta".

Fantazje seksualne są jedną z najłatwiejszych i najpełniejszych form poznania siebie. Bezpieczną podróżą do Twojego wnętrza, do zgodności na siebie i głębokiej samoakceptacji. Poszerzają wyobraźnię, stymulują umysł, otwierają serce, uwalniają z wewnętrznych napięć i pozwalają doświadczać siebie w głębokiej wolności. Fantazje są prywatne i intymne. Osobiste. Są Twoją przestrzenią bez barier i tabu. Wolną od religijnych, kulturowych i wewnętrznych ograniczeń i zahamowań. W fantazjach możesz wszystko. Wejść w każdą wymyśloną i niestworzoną rolę, wchodzić w nie i z nich wychodzić kiedy tylko zechcesz. Doświadczać emocji i uczuć na co dzień nie dostępnych. Są miejscem, w którym w pełni możesz być sobą, pozwolić sobie na wszystko i zapragnąć wszystkiego. Tego, czego normalnie nie można, lub po prostu się nie da zrealizować. Masz pełną swobodę tworzenia scenerii, osób, wydarzeń i pełną kontrolę nad tym, co się wydarza i dzięki temu możesz świadomie pogłębiać i poszerzać swoją prawdziwość i ekspresję seksualną. Zagłębiać się w rejony ci znane i kochane, nowe i twórcze, zaskakujące i porywające totalnie. Fantazje seksualne są tantryczną praktyką, w której możesz puścić ograniczenia i zagłębiać się w prawdziwe i pełne przyjmowanie i przeżywanie swego seksualnego Ja. 

W praktykach Czarnej Tantry wcielasz się w boskie archetypy, seksualne tożsamości, upragnione postaci i w seksualne role. Dzięki temu poszerzasz swoją seksualną samoświadomość, rozwijasz seksualną wyobraźnię, wzmacniasz odczuwanie i scalasz wszystkie zmysły w pełną, świadomą obecność. 
Wcielając się w rolę "stajesz" się przybraną przez siebie postacią / archetypem / tożsamością. Jak najmocniej i jak najbardziej zmieniasz swoją świadomość, by wraz z nią zmieniła się Twoja energia. Jak najpełniej pozwalasz sobie "stać się" tym, kim pragniesz, kim na co dzień Ci nie wypada, nie możesz, lub w realnym świecie nie chcesz. Dajesz sobie wewnętrzną zgodność na bycie upragnioną seksualną postacią i stwarzasz temu pragnieniu czas i miejsce, by jak najmocniej i jak najbardziej prawdziwie poczuć się nią, "stać się", a nie grać roli. Pozwalasz na wszystkie reakcje i emocje, jakie odczuwasz i stwarzasz bezpieczną i otwartą przestrzeń dla pełnego wyrażania siebie i swoich najgłębszych potrzeb.  W sposób, zgodny z Twoim wyobrażeniem i fantazją czujesz, myślisz, zachowujesz się, reagujesz, mówisz. Świadomie i bezpiecznie (dla siebie i innych) przesuwasz granice tego, na co "normalnie" byś wstydził się zgodzić, tak, by wreszcie zrealizować wszystkie swoje pragnienia, jakie w tej sferze nosisz i otworzyć cały energetyczny potencjał tego doświadczenia. 
W ten sposób bezpiecznie oswajasz, przyjmujesz i integrujesz wszystkie swoje pragnienia, także te ciemne i wstydliwe, jako piękną, ważną i pełna mocy część siebie. Dzięki temu znajdują one swoje jednorazowe lub stałe miejsce w Twoim wewnętrznym, seksualnym i duchowym życiu, a ich energia wypełnia Ciebie w twórczy i pełny sposób.

Tantryczny Role Play to emocjonalne tworzenie inscenizacji / gry seksualnej, w której chodzi o doświadczenie określonych czynności i poczucie konkretnych, pożądanych emocji w określonym stanie energii i świadomości. Tworzenie tantrycznej - kinkowej narracji może być zaplanowane lub spontaniczne, w zależności do tego, na co masz ochotę i potrzebę. Może to być przemyślane i przygotowane miejsce, sceneria, akcesoria i wystrój, a może to być spontaniczna zmiana energii i świadomości, która tworzy się "sama" podczas spotkania, duchowej praktyki, czy rytuału. 

ARCHETYPY SEKSUALNOŚCI CIENIA 

Archetypy Seksualności Cienia to całe seksualne tabu obecne w Twoim życiu społecznym i kulturowym. To wszystko, co Cię skrycie pociąga. Twoje pragnienia i fantazje o których marzysz "od zawsze", a do których często wstydzisz się przyznać nawet przed sobą. Którym boisz się powiedzieć TAK! nawet wtedy, gdy nikt nie widzi. To wszystkie seksualne tożsamości, o których marzyć  Ci "nie wypada". To wszystkie seksualne role, zabawy statusem społecznym i pragnienia, których pragniesz spróbować i doświadczać ich w sposób bezpieczny, twórczy, podniecający i wolny od faktycznego niebezpieczeństwa,  krzywdy, czy niechcianych następstw.
Czarna Tantra w swojej kinkowej odsłonie uczy, że te wszystkie fantazje i pragnienia są piękne, dobre, czyste i ludzkie. Zwyczajne. Naturalne. W jakimś stopniu wszyscy je mamy. I zamiast wypierać lub obarczać je wstydem, warto je otwarcie poznawać, oswajać i integrować. Szukać w nich samoświadomości, spełnienia, zgody na siebie i głębokiej, duchowej mocy.  
Archetypy seksualności cienia i fantazje, o których najczęściej marzymy - dotyczą w równym stopniu KOBIET I MĘŻCZYZN.
A co to może być?

- wcielanie się w seksualne tożsamości, wcielanie się w seksualne role, zabawy wiekiem i statusem społecznym... 
- poszerzanie swojej świadomości seksualnej, przyjmowanie ról przeciwnych płciowo, poznawanie swojej wewnętrznej kobiecości i męskości...
- przebieranie się w przeciwną płeć, zabawy fetyszami wybranych części ciała, strojów lub miejsc upragnionych do seksualnego rozwoju...
- "prostytutka" sakralna, kapłanka, seksualna bogini, służąca własnym ciałem, spełniająca seksualne posługi, nierządnica babilońska, Czerwona Bogini, królewska nałożnica, niewierna królowa, królowa i parias, mistrzyni erotycznych "tortur"... 
- właśnie zakupiona niewolnica / niewolnik, właściciel seksualnej niewolnicy, właścicielka niewolników...
- flirt / seks w pracy, w biurze / gabinecie, w oszklonym biurowcu, z pracownicą / pracownikiem, z klientami / pacjentami...
- dojrzały pan i dziewica, dojrzała pani i prawiczek...
domowa służąca "używana" seksualnie, zły policjant "wymuszający" seks, szantażysta wymuszający seksualną zależność...
- czarownica na przesłuchaniu, czarownica uwodząca inkwizytora, kobieta - oltarz w okultystycznym rytuale, czarownica na sabacie posuwana przez Diabła... 
dama w dzień i dziwka w łóżku, dziwka w pracy, uległa szmata, puszczalska, dziewczyna na gangbang, gwiazda porno, lafirynda, nimfomanka, erotomanka, suka, dziwka alfonsa...
- domina, sadystka, pan i władca...
- sprawca "przemocy" seksualnej...
- ofiara seksualnej "przemocy", ofiara porwania / przesłuchań, seksualnych "tortur"... 
- ksiądz i ministrant, nauczycielka i uczennica...
- pani i pies / szczeniaczek, pan i suka...  

OSWAJANIE, INTEGROWANIE I EROTYZOWANIE CIENIA

Erotyczny Cień - Twoja wewnętrzna moc. To wszystko, co jest dla Ciebie trudne, wyparte i jednocześnie na pewnym, świadomym lub nieświadomym poziomie głęboko Cię pociąga. Wszystkie wewnętrzne jakości, archetypy, przekonania, doświadczenia, pragnienia i przeżycia, których nie akceptujesz, boisz się, wstydzisz, czy brzydzisz. Przed czym uciekasz, lub z czym bezskutecznie walczysz. Także to, co stało się traumatyczne, co stanowi część Twojego życiowego doświadczenia, a co Ci trudno zaakceptować i przyjąć jako ważną i równoprawną cześć siebie. Praktyki tantryczne, takie jak masaże i Tantryczny Kink, wspierają oswajanie i integrowanie cienia, pomagają przyjąć siebie takim, jakim jesteś, z Twoją indywidualną mapą pragnień, doznań, doświadczeń i przeżyć. Wg tantrycznych nauk połączenie energii seksualnej i cienia pozwala zerotyzować i tym samym zintegrować cień, wyeliminować wewnętrzną walkę z tymi jakościami, nasycić je przyjemnością i w pełni je przyjąć. W zaufaniu, spokoju i zgodzie na to wszystko, co Cię w życiu ukształtowało. Świadomie i szybko przejść przez proces transformacji i integracji tak, żeby to, czego pragniesz, lub co Cię boli, przestało boleć, a zaczęło wspierać i dawać siłę. Byś mógł w całkowitej, wewnętrznej wolności cieszyć się przyjemnością i głębokim spełnieniem. Wtedy proces będzie trwały i skuteczny, a Ty będziesz mógł żyć w pełni radośnie i szczęśliwie.  

ŚWIĄTYNNE DARY TANTRYCZNEGO BDSM - RYTUAŁ BEZPIECZEŃSTWA

WAŻNE!!!  W świątynnej BDSMowej i Kinkowej seksualności NIE ma miejsca na przemoc, tak jak w każdej innej seksualnej praktyce duchowej / rozwojowej, czy relacji międzyludzkiej. Tantryczny Kink jest ścieżką rozwoju, aktywnością seksualną i praktyką tantryczną, a nie krzywdzeniem ludzi. Wcielanie się w role / archetypy jest bezpieczną zabawą, dającą głęboki rozwój i rozkosz, a nie faktyczny ból, czy krzywdę. Przyjmowanie dominujących i służebnych ról jest praktyką duchową i pogłebianiem samoświadomości - bez przemocy, złości, agresji, wykorzystywania, czy gniewu.  Jeżeli pojawia się przemoc - to takie działanie przestaje być praktyką tantryczną / duchową, a zaczyna być zwykłym chamstwem, ordynarną przemocą, lub przestępstwem.  

W tradycyjnych ścieżkach Czarnej Tantry świątynną Dominację i uległość, przejmowanie odpowiedzialności i powierzanie się znajdziemy w relacji Mistrz - uczeń i w posługach światynnych.  W starożytnych systemach duchowych uczeń wstępował w nauczanie, po uprzednim zaakceptowaniu przez Mistrza, oddawał się w prowadzenie i bardzo często ofiarowywał całego siebie. Bardzo często uległość ucznia przechodziła w oddanie się, powierzenie siebie i pozwolenie na całkowite decydowanie o sobie. Mądry Mistrz prowadził ucznia, stwarzał możliwości rozwoju, jednocześnie zawsze dając mu możliwości   samodecydowania o siebie i brania pełnej odpowiedzialności za własne decyzje.    

DAR DOMINACJI I ULEGŁOŚCI
Praktyki dominacji psychicznej, emocjonalnej i fizycznej były częścią świątynnych posług tantrycznych. Rozumiano je jako czyste i święte. Osoby, które potrafiły dominować były niezwykle cenione,  uznawane za wybrane i wyjątkowe. Wysyłano je do świątyń, by mogły uczyć  się głębokiej odpowiedzialności, wewnętrznej samokontroli, rozwijać i świadomie kierunkować swoje potrzeby. Uczono ich służyć innym swoim darem, przyjmować potrzebujących takiego spełnienia, bezpiecznie spełniać się w swoich pragnieniach i transformować je w osobistą drogę duchową.   

Pragnienia uległej, submisywnej seksualności postrzegano również jako czyste i święte. Praktykowano je na wielu różnych poziomach, w zależności od potrzeb i pragnień. Począwszy od emocjonalnych i psychicznych zniewoleń, przyjmowania nakazów uległości, całkowitego podporządkowania się praktykom lub mistrzowi, fizycznego ograniczania decyzyjności i wolności, lub duchowego samoofiarowania - w celu osiągnięcia upragnionej ekstazy i pełnego, wewnętrznego uwolnienia. 

DAR ZWIĄZANIA I "ZNIEWOLENIA" - WOLNOŚĆ W "ZNIEWOLENIU"
Związanie i zniewolenie psychiczne / emocjonalne / fizyczne to piękna ścieżka prowadząca do głębokiego kontaktu z własnym ciałem, wnętrzem, głębokiego wyciszenia i puszczenia kontroli. W praktykach zniewolenia osoba przyjmująca w symboliczny sposób oddaje "władzę" nad sobą, własnym ciałem, przyjmowaniem przyjemności, ekstazy i seksualnej rozkoszy. W związaniu i "zniewoleniu" znajduje bezpieczną przestrzeń na  uwalnianie się z psychologiczno emocjonalnych blokad, lęku, wstydu, poczucia winy za własną cielesność, seksualność, zwierzęcość i przyjemność. Osoba związana przestaje czuć się "winna" przeżywanej przyjemności, może sobie pozwolić na to, czego doświadcza i oddać "odpowiedzialność" za swoje spełnienie w ręce osoby, która, w symboliczny sposób ta odpowiedzialność przejmuje.
Osoba "zniewalająca", biorąca na siebie odpowiedzialność, jest tą, która się opiekuje i prowadzi. Pomaga puszczać kontrolę, przekraczać blokady i bariery wewnętrzne / emocjonalne, prowadzi do wewnętrznego uwolnienia i głębokiego skontaktowania się ze sobą samą. Świadomie  tworzy bezpieczną przestrzeń i pełne zaufania miejsce dla wszystkich doznań i stanów, jakich doświadcza osoba przyjmująca.

DAR PRZYJMOWANIA I OFIAROWYWANIA "BÓLU" - Świątynny sadyzm i masochizm - jedna z najstarszych praktyk mistycznych na świecie. "Ból", który nie boli. Który pobudza, podkręca i wyzwala energię. Odczuwany jako coś, co wyzwala najgłębszą rozkosz, totalną obecność, mistyczność, ekstazę i pełne, wewnętrzne uwolnienie. Ból, często erotyzowany, upragniony, wyzwalający. Zaplanowany, wymierzany sobie lub innym i przyjmowany uważnie, świadomie, za zgodą. Dla wielu kobiet i mężczyzn to najpiękniejsza, najgłębsza i najmocniejsza praktyka seksualna i duchowa, jaka istnieje. Brama do głębokiego samopoznania, wewnętrznego zestrojenia i mistycznych przeżyć, które kontaktują osobę przyjmującą z własną seksualną mocą, ze swoim najgłębszym Ja i pozwalają wykraczać daleko, poza świadome  ja.