english version
Tantryczny BDSM i Kink

Tantryczny BDSM i Kink - świadomie, z miłością, za obopólną zgodą, z poszanowaniem własnych granic.

Wyobraź sobie niezwykłą bliskość i intymność ludzi, którzy oddają się praktykom dominacji i uległości,  wiązania i zniewalania, dyscypliny i udręczenia, ofiarowywania i przyjmowania bólu. Dla przyjemności, głębokiego rozwoju, ekstatyczności przeżywania i pełnego, wewnętrznego uwolnienia. Świadomie, z miłością, za obopólną zgodą, w głębokim porozumieniu i zaufaniu, z poszanowaniem własnych granic. W atmosferze wolnej od przemocy, od winy, wstydu i lęku. W ukochaniu własnych pragnień. W radości i zgodzie ze sobą. 

Praktyki, które dziś nazywamy BDSM-owymi znajdujemy w całej wielowiekowej tradycji Czarnej Tantry i we wszystkich kulturach, jakie istniały i istnieją na ziemi. We wszystkich tradycjach plemiennych, duchowych, szamańskich, w całym świecie starożytnym, a także we współczesnych, zachodnich kulturach. Gloryfikowane jako esencja ekstatycznych rytuałów przejścia, transformujących i uwalniających praktyk seksualnych i rytuałów integrujących wewnętrzny, erotyczny cień.

TANTRA I KINK?

Potoczna opinia o Tantrze i tantrycznej seksualności mówi, że seks, by prowadził do samopoznania, oświecenia i spełnienia, musi być ciepły, czuły, świadomy, najlepiej w pozycji YabYum, w pełni obecności i kochający. I to wszystko to prawda, tylko, że nie cała. 
Żeby seks mógł dać Ci transformację, oświecenie, wyzwolenie i świadomość, przede wszystkim musi być prawdziwy. Taki, jakiego na prawdę pragniesz. Taki, jakiego pragniesz najbardziej na świecie! W zgodzie ze sobą, ze świadomością potrzeb i pragnień, w otwartości na swoje najgłębsze fantazje, na nieskrępowaną, indywidualną ekspresję. Musi być Twój własny. Musi Cię zachwycać. Tylko wtedy stanie się miłością, modlitwą i pięknym, duchowym rytuałem. Zastanów się przez chwilę, czego chcesz spróbować, czego najbardziej pragniesz. Czy to faktycznie ma być potocznie rozumiany tantryczny seks? A może nie tylko? Może pragniesz czegoś zupełnie innego? W zupełnie innej scenerii? W zupełnie inny sposób? Może pragniesz wziąć w rękę pejcz, lub poczuć go na swoim ciele? Może pragniesz spełnienia w niewoleniu, w więzach i w takich emocjach? Może marzysz o wcielaniu sie w erotyczne role, zabawy, sceny i w zmiany tożsamości? Albo o przebierankach i genderowej niejasności? A może o wymianie władzy i przejmowaniu erotycznej kontroli? O czymkolwiek marzysz - to może być Twoja własna seksualność tantryczna, jeśli tylko w taki sposób do niej podejdziesz. Świadomie, ze zrozumieniem, szacunkiem i duchową / rozwojową intencją. 
Czarna Tantra, czcząc wszelkie formy ludzkiej seksualności, jeśli tylko są praktykowane za obopólną zgodą, wychodzi na przeciw tym pięknym pragnieniom i stwarza bezpieczną przestrzeń dla tej drogi rozwoju. 

RYTUAŁ BEZPIECZEŃSTWA - "PRZEMOC" BEZ PRZEMOCY

WAŻNE!!!  W BDSMowej i Kinkowej seksualności nie chodzi o przemoc. Nie ma w niej miejsca na przemoc, tak jak w każdym innym seksie, czy relacji międzyludzkiej. Tantryczny Kink jest aktywnością seksualną i praktyką tantryczną, a nie krzywdzeniem ludzi. Wcielanie się w role / archetypy jest bezpieczną zabawą, dającą głęboki rozwój i rozkosz, a nie faktyczny ból, czy krzywdę. Przyjmowanie "agresywnych" ról jest zabawą - bez przemocy, złości, agresji, wykorzystywania, czy gniewu.  Jeżeli w Kinku pojawia się przemoc - to takie działanie przestaje być Kinkiem, a zaczyna być zwykłym chamstwem, ordynarną przemocą, lub przestępstwem. 

RELACJA WŁADZY - WYMIANA WŁADZY - CIEMNE DARY TANTRYCZNEGO BDSM

DAR DOMINACJI I ULEGŁOŚCI - Praktyki dominacji psychicznej, emocjonalnej i fizycznej, zniewalania, wymierzania i  ofiarowywania bólu były częścią świątynnych posług tantrycznych. Rozumiano je jako czyste i święte. Osoby, które potrafiły dominować, które często we wczesnym wieku, przejawiały takie impulsy, jak np. umiejętności zadawania bólu / erotycznego bólu z radością i bez wyrzutów sumienia, były niezwykle cenione,  uznawane za wybrane i wyjątkowe. Wysyłano je do świątyń, by mogły uczyć  się wewnętrznej samokontroli, rozwijać i świadomie kierunkować swoje potrzeby. Uczono ich służyć innym swoim darem, przyjmować potrzebujących takiego spełnienia, bezpiecznie spełniać się w swoich pragnieniach i transformować je w osobistą drogę duchową.  

Pragnienia uległej, submisywnej i masochistycznej seksualności postrzegano również jako czyste i święte. Praktykowano je na wielu różnych poziomach, w zależności od potrzeb i pragnień. Począwszy od emocjonalnych i psychicznych zniewoleń, przyjmowania nakazów uległości, całkowitego podporządkowania się praktykom lub mistrzowi, fizycznego ograniczania decyzyjności i wolności,  wiązania i krępowania, aż do świadomego przyjmowania bólu fizycznego - bicia, chłosty, biczowania, rytualnej / intencyjnej skaryfikacji lub duchowego samoofiarowania - w celu osiągnięcia upragnionej ekstazy i pełnego, wewnętrznego uwolnienia. 

DAR ZWIĄZANIA I "ZNIEWOLENIA" - Związanie i zniewolenie psychiczne / emocjonalne / fizyczne to piękna ścieżka prowadząca do głębokiego kontaktu z własnym ciałem, wnętrzem, głębokiego wyciszenia i puszczenia kontroli. W praktykach zniewolenia osoba przyjmująca w symboliczny sposób oddaje "władzę" nad sobą, własnym ciałem, przyjmowaniem przyjemności, ekstazy i seksualnej rozkoszy. W związaniu i "zniewoleniu" znajduje bezpieczną przestrzeń na  uwalnianie się z psychologiczno emocjonalnych blokad, lęku, wstydu, poczucia winy za własną cielesność, seksualność, zwierzęcość i przyjemność. Osoba związana przestaje czuć się "winna" przeżywanej przyjemności, może sobie pozwolić na to, czego doświadcza i oddać "odpowiedzialność" za swoje spełnienie w ręce osoby, która, w symboliczny sposób ta odpowiedzialność przejmuje.

DAR BÓLU - Świątynny sadyzm i masochizm. Ból, który nie boli. Który pobudza, podkręca i wyzwala energię. Odczuwany jako coś, co wyzwala najgłębszą rozkosz, totalną obecność, ekstazę i pełne, wewnętrzne uwolnienie. Ból, często erotyzowany, upragniony, wyzwalający. Zaplanowany, wymierzony i przyjmowany uważnie, świadomie, za zgodą. Dla wielu kobiet i mężczyzn to najpiękniejsza, najgłębsza i najmocniejsza praktyka seksualna i duchowa, jaka istnieje. Brama do głębokiego samopoznania, wewnętrznego zestrojenia i mistycznych przeżyć, które kontaktują osobę przyjmującą z własną seksualną mocą, ze swoim najgłębszym Ja i pozwalają wykraczać daleko, poza świadome  ja. 

ARCHETYPY CIEMNEJ SEKSUALNOŚCI 

Archetypy ciemnej seksualności to całe erotyczne tabu obecne w Twoim życiu społecznym i kulturowym. To wszystkie Twoje pragnienia i fantazje o których marzysz "od zawsze", a do których często wstydzisz się przyznać nawet przed sobą. Którym boisz się powiedzieć TAK! To wszystkie erotyczne tożsamości, o których marzyć  Ci "nie wypada", a których pragniesz spróbować i doświadczać ich w sposób bezpieczny, twórczy, podniecający i wolny od faktycznego niebezpieczeństwa,  krzywdy, czy przemocy. Archetypy ciemnej seksualności i fantazje, o których najczęściej marzymy - dotyczą w równym stopniu KOBIET I MĘŻCZYZN.
A co to może być?

- dziwka w pracy, kurwa, uległa szmata, puszczalska, dziewczyna na gangbang, gwiazda porno, lafirynda, nimfomanka, erotomanka, suka, ", dziwka alfonsa, dziwka w łóżku...
- czarownica na przesłuchaniu, czarownica uwodząca inkwizytora, 
kobieta - oltarz w okultystycznym rytuale, czarownica na sabacie posuwana przez Diabła... 
- "prostytutka" sakralna, kapłanka, seksualna bogini, służąca własnym ciałem, spełniająca seksualne posługi, nierządnica babilońska, Czerwona Bogini, królewska nałożnica, niewierna królowa... 
- ofiara "gwałtu", ofiara seksualnej "przemocy", ofiara porwania / przesłuchań, seksualnych "tortur, domowa służąca "używana" seksualnie...
- domina, sadystka, właściciel seksualnej niewolnicy, sprawca "przemocy" seksualnej, właścicielka niewolników, mistrzyni erotycznych tortur, szantażysta wymuszający seksualną zależność, zły policjant wymuszający seks, brutalny gwałciciel...  
- dojrzały pan i dziewczynka, matka i młody chłopiec, ksiądz i ministrant, nauczycielka i uczennica...
- pani i pies / szczeniaczek, pan i suka, królowa i parias...,   
- przebieranie się w przeciwną płeć, wcielanie się w erotyczne tożsamości, wcielanie się w erotyczne role, zabawy wiekiem i statusem społecznym, zabawy fetyszami wybranych części ciała, strojów lub miejsc upragnionych do seksu...
Brzmi znajomo?

Czarna Tantra w swojej kinkowej odsłonie uczy, że te wszystkie fantazje i pragnienia są piękne, dobre, czyste i ludzkie. Zwyczajne. Naturalne. W jakimś stopniu wszyscy je mamy. I zamiast wypierać lub obarczać je wstydem, warto je otwarcie poznawać, oswajać i integrować. Szukać w nich samoświadomości, spełnienia, zgody na siebie i głębokiej, duchowej mocy.  

INTEGRACJA PRAGNIEŃ SEKSUALNYCH - SEKSUALNOŚĆ ŚWIADOMOŚCI

Role Play - czyli wcielanie się w seksualne tożsamości, mroczne archetypy, upragnione postaci i w erotyczne role. Zabawa, pozwalająca Ci poszerzać seksualną samoświadomość i przesuwać granice tego, na co "normalnie" byś wstydził się zgodzić. Wiele z rzeczy, którym powiedział byś NIE w standardowym seksie, w Kinkowej roli staje się akceptowalne. Co więcej, całkowicie oczywiste, pożądane i niezbędne!
Tworzenie seksualnych zabaw i scen w pełni angażuje Twój umysł i emocje, rozwija erotyczną wyobraźnię i samopoznanie, wzmacnia odczuwanie i scala wszystkie zmysły w pełną, świadomą obecność. Role Play to emocjonalne tworzenie inscenizacji / gry seksualnej, w której chodzi o doświadczenie określonych czynności i poczucie konkretnych, pożądanych emocji w określonym stanie energii i świadomości. 

Wcielając się w rolę "stajesz" się przybraną przez siebie postacią / archetypem / tożsamością. Jak najmocniej i jak najbardziej zmieniasz swoją świadomość, by wraz z nią zmieniła się Twoja energia. Jak najpełniej pozwalasz sobie "stać się" tym, kim pragniesz, kim na co dzień Ci nie wypada, nie możesz, lub w realnym świecie nie chcesz. Dajesz sobie wewnętrzną zgodność na bycie upragnioną seksualną postacią i stwarzasz temu pragnieniu czas i miejsce, by jak najmocniej i jak najbardziej prawdziwie poczuć się, "stać się", a nie grać roli. W sposób, zgodny z Twoim wyobrażeniem i fantazją czujesz, myślisz, zachowujesz się, reagujesz, mówisz, tak, by wreszcie zrealizować wszystkie swoje pragnienia, jakie w tej sferze nosisz i otworzyć cały energetyczny potencjał tego doświadczenia. Pozwalasz na wszystkie reakcje i emocje, jakie odczuwasz i stwarzasz bezpieczną i otwartą przestrzeń dla pełnego wyrażania siebie i swoich najgłębszych potrzeb.
W ten sposób bezpiecznie oswajasz, przyjmujesz i integrujesz ciemne i wstydliwe pragnienia seksualne jako piękną, ważną i pełna mocy część siebie. Dzięki temu znajdują one swoje jednorazowe lub stałe miejsce w Twoim wewnętrznym i seksualnym i duchowym życiu, a ich energia wypełnia Ciebie w twórczy i pełny sposób.
Tworzenie tantrycznej - kinkowej narracji może być zaplanowane lub spontaniczne, w zależności do tego, na co masz ochotę i potrzebę. Może to być przemyślane i przygotowane miejsce, sceneria, akcesoria i wystrój, a może to być spontaniczna zmiana energii i świadomości, która tworzy się "sama" podczas spotkania, duchowej praktyki, czy rytuału. 

OSWAJANIE, INTEGROWANIE I EROTYZOWANIE CIENIA

Erotyczny Cień - Twoja wewnętrzna moc. To wszystko, co jest dla Ciebie trudne, wyparte i jednocześnie na pewnym, świadomym lub nieświadomym poziomie głęboko Cię pociąga. Wszystkie wewnętrzne jakości, archetypy, przekonania, doświadczenia, pragnienia i przeżycia, których nie akceptujesz, boisz się, wstydzisz, czy brzydzisz. Przed czym uciekasz, lub z czym bezskutecznie walczysz. Także to, co stało się traumatyczne, co stanowi część Twojego życiowego doświadczenia, a co Ci trudno zaakceptować i przyjąć jako ważną i równoprawną cześć siebie. Praktyki tantryczne, takie jak masaże i Tantryczny Kink, wspierają oswajanie i integrowanie cienia, pomagają przyjąć siebie takim, jakim jesteś, z Twoją indywidualną mapą pragnień, doznań, doświadczeń i przeżyć. Wg tantrycznych nauk połączenie energii seksualnej i cienia pozwala zerotyzować i tym samym zintegrować cień, wyeliminować wewnętrzną walkę z tymi jakościami, nasycić je przyjemnością i w pełni je przyjąć. W zaufaniu, spokoju i zgodzie na to wszystko, co Cię w życiu ukształtowało. Świadomie i szybko przejść przez proces transformacji i integracji tak, żeby to, czego pragniesz, lub co Cię boli, przestało boleć, a zaczęło wspierać i dawać siłę. Byś mógł w całkowitej, wewnętrznej wolności cieszyć się przyjemnością i głębokim spełnieniem. Wtedy proces będzie trwały i skuteczny, a Ty będziesz mógł żyć w pełni radośnie i szczęśliwie.